Specialista/ka výkaznictví udržitelnosti ESG

Proč k nám?

  • Zaměstnání ve Správě železnic, která je ekonomicky stabilním zaměstnavatelem.
  • Práci, v rámci které si budete dále rozvíjet své znalosti a zkušenosti.
  • Budete součástí změny při implementaci nových metodik výkaznictví

Druh PPV

  • pracovní poměr na dobu určitou 1 roku s předpokladem prodloužení na dobu neurčitou

Pracoviště

  • Praha

Možný nástup

  • Ihned, případně dle dohody

Požadujeme

  • VŠ humanitního směru v oblastech ekonomie, sociální studia aj.
  • zkušenosti s přípravou přehledných výstupů na základě rozsáhlých datových souborů
  • pokročilá znalost Microsoft Excel
  • znalost anglického jazyka
  • analytické a racionální myšlení
  • systematičnost, svědomitost a orientace na detail
  • komunikační, vyjednávací a organizační dovednosti
  • schopnost týmové práce
  • zkušenosti s tématem udržitelnosti výhodou
  • Pokud vám tato klíčová slova něco říkají, jste vhodným kandidátem: ESG, Sustainability Report, CSR, GRI Standards, SASB, Diversity, ESG Risk management, relation with Comunities, Human Capital, Net promoter score, LCA – Life Cycle Assesment, GHG Protocol Corporate Standard, SBTi goals, decarbonization, emissions CO2, NOx, SO2, renewables, BATs, environmental risk, atd.
  • Pozice je vhodná také pro absolventy.

Co bude Vaším úkolem?

  • připravovat, sbírat a koordinovat sběr ESG (Environmental, Social, Governance) dat dle GRI a jiných standardů do Zprávy o udržitelném rozvoji napříč Správou železnic
  • koordinace a vedení průřezové pracovní skupiny
  • konsolidovat a analyzovat sběr dat za svěřenou ESG oblast
  • připravovat a reportovat grafické, číselné a textové výstupy ze sběru dat
  • vyhodnocovat plnění Strategie udržtelnosti
  • sledovat klíčové trendy a legislativu a v oblasti udržitelného rozvoje a navrhovat její implementaci do výkaznictví
  • monitorovat a analyzovat veřejné publikované dokumenty nefinančních dat vydané vybranými železničními podniky a organizacemi
  • monitorovat postupy nových iniciativ a programů v souvislostí s udržitelným rozvojem ve Správě železnic
  • navrhovat nová řešení v reportingu a podporovat inovace v IT aplikacích pro sběr dat

 Nabízíme

  • Benefity
  • Mobilní telefon
  • Notebook
  • Příspěvek na penzijní spoření
  • Příspěvek na stravování
  • 6 týdnů dovolené
  • Firemní vzdělávání
  • jízdní výhody ČD, po 6 měsících i pro rodinné příslušníky
  • kartu MultiSport

CO JE SPRÁVA ŽELEZNIC, STÁTNÍ ORGANIZACE?
— Již 19 let plníme funkci provozovatele a vlastníka železniční dopravní cesty v České republice.
— Zajišťujeme provozování, provozuschopnost, údržbu, opravy, rozvoj a modernizaci drážní infrastruktury.
— Dlouhodobě se profilujeme jako moderní, stabilní a perspektivní společnost.
— Se svými více než 17 tisíci zaměstnanci patříme mezi největší zaměstnavatele v České republice.